2008. szeptember 26., péntek

Szilvásy Féliksz Dzerzsinszkij, az MSZP ökle


A bűncselekmény fogalmának merőben "újszerű", minden jogállamiságot nélkülöző használata, továbbá a TASZSZ idejéből ismert nyilvánosságkezelés jellemzi a hajdani KISZ-vezető, jelenlegi titkosszolgálati miniszter ténykedését. És nincs egyedül! Vele tart az MSZP vezetése is. Hát a rendőrség?

Szilvásy György az NBH feljelentésében telefonlehallgatásokkal támasztotta alá a megalapozott gyanút. Cáfolta, hogy lehallgattak volna ellenzéki képviselőket. Mint mondta, senki nem hallgatott le ellenzéki képviselőket, viszont rendelkezésükre áll olyan személy telefonbeszélgetése, "akit engedéllyel lehallgattak és ezen a telefonbeszélgetésen a vonal másik végén képviselő szerepel".


Féliksz Dzerzsinszkij és Apró Antal politikai örökösei határozzák meg a magyar demokráciát

"Ennek az az oka, az engedéllyel lehallgatott személyt vagy felhívta egy képviselő, vagy az a személy felhívta a képviselőt, ez azonban nem jelenti azt, hogy a képviselőt lehallgatták volna, vagy az ő telefonját hallgatták volna le" - jelentette ki.

Hogy ez az érv a Nyírfa-ügyben miért nem jutott az MSZP és az akkori, Horn Gyula vezette kormány eszébe, nem tudni.

Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese szerint a Fidesz a "nyilvánosságba meneküléssel bagatellizálja" szerepét a megfigyelési ügyben. Demeter Ervin volt fideszes titkosszolgálati miniszter pedig hazudik: nem ritka és alkalomszerű, hanem rendszeres és szoros kapcsolatot tartott fenn az UD Zrt-vel - mondta a politikus az MTI-nek.


Juhász elvtárs sajátos jogértelmező

Azt Juhász sem részletezi, hogy miféle bűncselekmény kapcsolatot tartani az UD Zrt.-vel.

Emlékszünk még, hogy mit mondott Lamperth Mónika, miért koccintott egy fogadáson a férje azzal a Kulcsár Attilával, akivel közös ingatlanban tartott fönn éveken át irodát? (Helyes megfejtés: "mert pohár volt a kezében".)

A legfrissebb hírek szerint az ügyészség felfüggesztetett minden nyomozati cselekményt az úgynevezett megfigyelési ügyben, mert jogi aggályok merültek fel a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) feljelentéséhez mellékelt lehallgatási anyagok felhasználhatóságát illetően - írja pénteki számában a Népszabadság, amit megerősít az MTI és a Hírszerző is.

A bűnüldöző szervek most választhatnak: ismét elindulnak-e a Berkecz Mária elleni botrányos cselekményektől a 2006. október 23-ai "sortüzekhez" vezető úton.

Viszont a jogállami következményeknek valószínűleg még koránt sincs vége. Három feljelentést tett csütörtökön az UD Zrt. vezetése rágalmazás és államtitoksértés miatt - mondta Futó Barnabás, a cég jogi képviselőj.

Bár a mai világban nem lepődnénk meg, ha a rendőri vezetés megijedne a nyilvánvaló jogsértések kivizsgálásától - is.

Forrás: Nyiri János/Gondola

Nincsenek megjegyzések: