Rózsa-Flores a küszöbön túlról: Gyurcsány tudatosan adatta ki az őszödi titkot
2010. március 04. 22:27
Kiss Péter - HunHír.Hu
Hiába került újra napirendre a balatonőszödi beszéd kiszivárogtatása, ma ugyanúgy nem lehet semmi biztosat tudni az ügyről, mint négy éve - foglalkozik terjedelmes dolgozatban a kérdéssel a Hírszerző. Teszi ezt nyilván azért, mert mind Gyurcsány, mind Szili napirenden tartja a kérdést, igaz más-más megfontolásból. A szocialista párton belül is három variációval számolnak, amelynek egyik sarokpontja, hogy Gyurcsány saját maga dobta be a témát saját hatalma megerősítése érdekében. Bizonyítani senki sem tud semmit sem, még a Bolíviában meggyilkolt Rózsa-Flores Eduardo sem, aki viszont 2008 nyarán beszélt egy riporternek erről a kérdéskörről. Hogy megállapításainak, véleményének mi a valóságalapja, vagy van-e egyáltalán - , erről már nem tudjuk sajnos megkérdezni. Eduardo vélelmezhetően elmondja saját infóit vagy teóriáit, és megfogalmazza véleményét. Mivel nem áll elő dokumentumokkal, bárki megkérdőjelezheti az interjú valóságtartalmát. Ezért nem is gondoljuk, hogy a nagypolitika foglalkozni fog vele, hiszen egy kézlegyintéssel elintézheti: Hazugság az egész, minden alapot nélkülöző vádaskodás, egy alá nem támasztott álomvilág. Igen, bármelyik érintett simán lesöpörheti az asztalról. Gyurcsány éppen úgy, mint a Fidesz. Az egészből annyi csak tűnik biztosnak, hogy Rózsa-Flores az alábbiakat mondta egy bizonyos Molotov nevezetű fiatalembernek, s ő erről felvételt készített. Ennek az írásbeli összefoglalóját juttatta el hozzánk. Ez tehát nem a HunHír.Hu állítása, mi csak közreadjuk Rózsa-Flores gondolatait. Hogy miért? Mert a gondolat a legszabadabb dolog a világon. És elméleteket gyártani mindenkinek saját szíve joga.
Eduardo Rózsa Flores vallomása az őszödi beszédről nyilvánosságra hozataláról.
/2008 nyara, Szurdokpüspöki/
Már a rendszerváltás hajnalán is különböző politikai érdekcsoportok, melyeknek mind az érdekeik, mind a habitusuk jelentősen eltért, szövetséget tudtak kötni egymással, egy igazi közös nagy cél elérésére, az ország kifosztására.
Ennek a folyamatnak a hozadéka az őszödi beszéd, ami ha megmarad az MSZP-sek magánügyének, akkor legfeljebb a beszéd stílusa érdemelne figyelmet. Akármennyire is primitív a jelenlegi politikai élet, mégsem volt az megszokott, hogy trágárságok hangozzanak el és a primitívségnek ezen szintjét valaki elérje.
Abban az esetben, ha nem kerül nyilvánosságra ez a beszéd, akkor is köztudott volt, hogy az a folyamat, ami lezajlott 1989-től, az nem volt egy természetes folyamat. Hiszen adott volt az anyapárt a Magyar Szocialista Munkás Párt, amelynek elődje a Magyar Dolgozók Pártja, melynek elődje a Magyar Kommunista Párt és a Szociáldemokrata Párt volt, ami korábban Béke Párt, az ős MKP volt a Lenin-fiúkkal. Ezekből a pártokból nőtt ki az összes rendszerváltó párt és jött létre egy régi - új politikai elit. Ezeknek az egyéneknek, sem ideológiailag, sem a gyakorlatilag semmi közük sincs a magyar nemzethez.
Gyurcsányék előre megtervezték mind a beszéd elhangzását, mind pedig annak nyilvánosságra hozatalát. Erre az egyik fontos bizonyíték, hogy már vasárnap este le tudták kommunikálni, hogy miért hangzott el ez a beszéd. Fel voltak rá készülve, előre meg volt írva minden szöveg, hiszen egy nagyon céltudatos manipuláció volt az egész. Ők voltak az elsők, akik reagáltak.
A válaszuk egy órakor már kész volt, ezt látták többen is. Annak ellenére volt ekkorra már kész, hogy az Origo csak egy órával hamarabb kapta meg az anyagot. Miért is kellett, hogy erre sor kerüljön? Nyilvánvaló volt, hogy az ország és az MSZP már olyan helyzetben volt, hogy nem lehetett továbbmenni a megszokott úton. Ezt valahogy meg kellett oldani. Gyurcsány ezt a megoldást választotta.
A kikerült beszédet, az ott elhangzott beszédet, nem módosították, egyszerűen csak klónozták és piacra dobták. Elkészült a felvétel, a technikusok odaadták annak, akinek oda kellett adniuk és a kiszivárogtatás innen történt meg. A kérdés az, hogy milyen kezeken megy keresztül az anyag, miután valaki kihozta az archívumból, mire ezt a nép hallhatja. Érdekes, hogy ezt a kérdést nem boncolgatják a királyi sajtóban erről szóló cikkek.
Nem foglalkoznak azzal, hogy a futárok, akik a másolt anyagokat vasárnap kiszállították a szerkesztőségekbe, milyen terv szerint, milyen időeltolódásokkal vitték azokat ki. Érdekes az is, hogy a szerkesztőségek kivártak. Nem közölték az anyagot, vártak, hogy valaki más közölje először. Hét futárról beszélünk, akiknek az útvonala és időzítése megtervezett volt. A Magyar Rádió, annak ellenére, hogy közismertek az ott uralkodó viszonyok, hogy a rádió a magyar kormány szócsöve, szinte közvetlen felülvezérléssel működik. Elsőként a Magyar Rádió hozza le és nem az Origó, akinek elsőként lett küldve. A Magyar Rádiónál, ahová mikor eljut egy ilyen anyag, egy ember végighallgatja, majd azonnal összehív egy stábot, akik ezt izzadva végighallgatják, majd megy a telefon, mint a régi szép időkben, hogy most mi legyen ezzel. A válasz: Leadható!!!!!! Ez most nem találgatás, ez tényleg így történt.
Ismerjük a sorrendet. Az Origo vasárnap 12.00-kor kapta meg. 12.30.-kor az Index. A többi helyre is félórás eltérésekkel érkezett meg. Ez nem azért volt, mert egy futárral küldték ki. Több futár volt. Azért nem egy futár volt, mert féltek attól, hogy elkapják a futárt, vagy balesetet szenved. A futárok egy futárszolgálatnak az alkalmazásában álltak. Érdekes, hogy ezt sem boncolgatták a megrendelésre cikkeket kanyarító bértollnokok.
Menjünk kicsit visszább az időben. Az anyag szombat este jutott el egy Fideszhez közel álló portál egyik munkatársához. Konkrétan hozzánk. Azért juttatják el hozzánk, hogy lehozzuk. A harmadik áttételen keresztül jutott el hozzánk az anyag. Az előttünk lévő ember egy teljesen jelentéktelen ember, egy informatikus, akinek van egy ismerőse, akihez eljuttatták az anyagot az archívumból. Ez egy átgondolt akció volt. Tudták, miért ez a jelentéktelen figura kapja meg az anyagot. Azért, mert tudták, hogy ő napi kapcsolatot tart fenn velünk.
Egyébként egy súlytalan, beszari ember, aki gyorsan vissza is ment Mexikóba, ahol egyébként évekig dolgozott. Felesége is mexikói. Megijedt, hogy a családjának is baja eshet, ezért menekült. Ő ismeri, aki neki az anyagot odaadta. Ez az ember az MSZP belső köreinek dolgozik. A Horn-kormány idején szakértőként dolgozott az NBH-nál. Közvetlenül a kiszivárogtatás után azt mondta, hogy Szilvási közvetlen köréből kapta meg az anyagot. Egy héttel ezután, már azt állította MSZP-s vezető ismerőseinek, hogy Kiss Péter volt, aki rögzítette az anyagot és tőle jutott el hozzá. Oda kellett figyelnie mit beszél, hiszen Szekeresnek a cégeit vezeti és nem akart kiesni a kosárból. Feladatot hajtott végre. Tette, amivel megbízták.
Felmerült a kérdés, mit tegyünk az anyaggal. Természetes, hogy azért juttatták el hozzánk, hogy lehozzuk. Azon gondolkozunk, hogy kinek teszünk ezzel jót, vagy kinek okozunk ezzel kárt. Én azt javasoltam, hogy keressünk egy felső vezetőt a Fidesznél. Telefonáltunk. Két ember elindul éjfél körül Debrecenbe. Hajnal egy órára érkeztek meg. A Fidesz egyik illetékese vette át az anyagot. Meghallgatta. Összehoztak reggel hét órára Budapesten egy megbeszélést egy olyan irodába, ami a Szent István krt. környékén van. A délelőtti tanácskozáson heten voltak jelen. Orbán Viktor nem volt ott. Két ember tőlünk volt, a másik öt a Fidesz felső köreiből. Ennek az irodának van egy lehallgatásbiztos szobája. Ott helyben másolták az anyagot. A gyorsaság oka, hogy nem tudták, van-e még az anyagból további másolat. Felvetődik a kérdés, mi van, ha nem mi hozzuk nyilvánosságra.
Komolyan foglalkoztatta őket a kérdés, hogy mi van, ha ennek a beszédnek a hatására, olyan elementáris erővel tör fel a népharag, hogy fölkelés lesz belőle? Ezt nem akarták. Hosszan vitáztak erről.
Elkövettek egy hibát. Nem állítottak fel egy médiastábot. Nem azzal foglalkoztak, mit lehet csinálni, sokkal inkább arról ment a szó, hogy kerülhetett ez ki. Kapkodtak össze-vissza. Nem használták ki a lehetőséget. Gyurcsány előnyhöz jut azzal, hogy este nyilatkozik, hogy igen ez valódi, ez hangzott el. Kihúzták a helyzet méregfogát. Ezzel elintézik a formális ellenzéket. Amivel nem számoltak Gyurcsányék, hogy felébred a civil Magyarország.
Konkrétan az anyag kikerülése Gyurcsány céljait szolgálta. Még abban az esetben is kizárható lenne, hogy ne a Gyurcsány akaratából került volna ki a beszéd, ha egy olyan ember szivárogtatta volna ki, aki Gyurcsány párton belüli ellenzékéhez tartozik. Teljesen kizárható az is, hogy az archívumból véletlenül került ki.
A beszédet nem az elhangzásának időpontjában találta ki Gyurcsány, ez nem rögtönzés, ez előre megírt beszéd volt. Meghirdették az ülést, megszabták a hallgatóság körét, az MSZP legfelsőbb körinek is csak egy szűkebb rétegét hívták meg. Ott rögtön nem a nagyközönség részére szánták. A sajtó munkatársai nem voltak jelen, a baráti sajtót sem hívták meg. Ez egy szerkesztett beszéd, még ha ott nem is felolvassa, hanem csak előadja.
Kinek volt érdeke és kinek volt célja, hogy ez nyilvánosságra kerüljön?
Gyurcsány és környezete nem is balhézik, hogy kiszivárgott. Csak az MSZP alsóbb rétegei balhéznak. Ők is csak a stíluson vannak kiakadva. A beszéd tartalmával nem is foglalkoznak. Gyurcsány elmebetegsége jól kirajzolódik, hiszen úgy állítja be magát, hogy ő az igazság egyetlen letéteményese, ő az igazság bajnoka, ő az egyetlen, aki az igazságot kimondja és tartsa magát mindenki ehhez. Megfélemlíti pártjának tagjait.
Köztudott, hogy a beszéd elhangzása előtti időkben ismét kiéleződtek az MSZP-n belüli csoportok közt az ellentétek. Az egyik cél, hogy össze kell rántani a pártot, mert nyilvánosságra kell hozni az ország valóságos gazdasági helyzetét és szüksége lesz Gyurcsánynak a párt támogatására. Az őszödi beszéd kifogja a szelet az ellenzék vitorláiból, hiszen mit tud csinálni. Semmit.
A beszéd elhangzása és a nyilvánosságra kerülés között semmi sem szivárog ki. A legnagyobb meglepetést az MSZP-n belül okozta. Az ellenzék legalább vélelmezi, hogy az MSZP csak hazudhat, de a saját embereik csak most szembesültek ezzel.
Kik hozhatták nyilvánosságra :
Külföldi titkosszolgálat? Ugyan miért tenné ezt a CIA vagy a Moszad, hiszen nekik Gyurcsány partner. A románok vagy a szlovákok? Dehogy, hiszen nekik is partner, hisz egy kommunista kutya kölykei ők.
Lehetne Kis Péter, mert érdekében állna, hogy egy ténylegesen baloldali kormány kerüljön hatalomra, de ő tudja, hogy nem áll mögötte igazán nagy erő. A kérdést azért fel kellett tenni, mert a Gyurcsány-érában azért vannak, akik néha elszabadulnak, vagy csak simán idegbetegek, mint a Lendvai Ildikó /Sopánka/.
Ki marad tehát: csak Gyurcsány Ferenc és köre.
Az őszödi üggyel kapcsolatos utolsó hírszerzős cikket az a Nagy Szilvia írta, aki 2007-ben már nagyon komolyan foglakozott a kérdéssel. Akkor ezt írta: alapvetően három forgatókönyvről beszélnek a szocialisták; mindhárom mellett és ellen is sok érvet fel lehet hozni. A fejlemények miatt logikusan már nem építhető fel semmilyen elmélet, ezért van ennyi verzió – mondta a Hírszerzőnek a frakció egyik tagja. Mi most csak azt a verziót idézzük írásából, amelynek vonulata megjelenik Rózsa-Florers egy évvel később készült szurdoküspöki interjújában.
1. Gyurcsány Ferenc tudatosan adta ki a kazettát
Érvek mellette:
- tudatosíthatta a saját pártjában és mindenkiben, hogy a reformok elkerülhetetlenek;
- bebizonyíthatta, hogy valóban elszánt a reformok végrehajtásában, s ezzel meggyőzte a nemzetközi pénzpiacokat is;
Nem számítottak ilyen heves reakciókra
- stábja és ő is meglepő módon felkészülten és higgadtan reagált a hírre, megbánásnak nyoma sem volt a miniszterelnökben;
- elterelődött a figyelem a nem éppen sikeresen kommunikált reformlépések sokat vitatott elemeiről (vizitdíj, tandíj stb.);
- a felvétel profi minőségű, „suttyomban” ilyen nem készíthető;
- éppen Gyurcsány Ferenc állt ki amellett, hogy nem kell keresni a kiszivárogtatót.
Érvek ellene:
- ha eredetileg is ez lett volna a terv, fogalmazhatott volna óvatosabban is, vagy utólag választhatott volna másik, kevésbé „szenvedélyes” szöveget, amelynek kiszámíthatóbb következményei lettek volna;
- az anyagot olyan „baráti” sajtóorgánumnak szivárogtatták volna ki, amelyik nem néhány mondatot ragad ki, hanem komplexen kezeli a beszédet, máshová teszi a hangsúlyokat, megszólaltatja a miniszterelnököt stb.;
- nem az önkormányzati választások előtt két héttel szivárogtat, hanem utána, például a költségvetés benyújtásakor;
- a kormány annyi frontot nyitott az utóbbi hónapokban (tanárok, diákok, orvosok, gyógyszerészek stb.), hogy nem lett volna célszerű újabb háborút indítani.
2010. március 5., péntek
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése